Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

SİYASET REHBERİ: GÜVENLİK & GARANTİLER

GİRİŞ

Müzakerelerin bu bölümü Güvenlik & Garantilerle ilgili konuları içermektedir. Ana konular (a) Anayasal Güvenlik, (b) İç Güvenlik, (c) Uygulama Güvenliği ve (d) Dış Güvenlik düzenlemeleri ile Garanti & İttifak Antlaşmalarının geleceğini içerir.  Tüm konular, iki bölgelilik, iki toplumluluk, siyasi eşitlik, tek egemenlik, tek uluslararası kimlik, tek vatandaşlık prensipleriyle desteklenen bir federal çözümün kararlaştırılmış çerçevesine dayalı olarak müzakere edilmektedir.

GÜVENLİK ve GARANTİLER - ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

2014-2017 MÜZAKERELER DÖNEMİNDE & GUTERRES ÇERÇEVESİNDE GÜVENLİK & GARANTİLER

Aşağıdaki bölüm (a) Guterres Çerçevesi'ndeki stratejik anlaşmaya dair çeşitli belgelere ve halka açık açıklamalara dayanan unsurlar, (b) 2014-2017 müzakere döneminde Güvenlik ve Garantiler başlığı altında üzerinde uzlaşı sağlanan veya görüş ayrılığı olan konuları içermektedir.

Creative Commons Licence.

2021 Cyprus Dialogue Forum.

Supported through the financial assistance of the European Union. Its contents are the sole responsibility of the Cyprus Dialogue Forum and do not necessarily reflect the views of the European Union.